Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

«Українцям – українське!»

  • Posted on:  Вівторок, 16 квітня 2013

Цього тижня проект Дискусійний клуб «Діалог» запрацював по новому. Організатори чергової зустрічі змістовно підійшли до формату проведення проекту. Обговорення теми «Українцям – українське!» відбулось у вигляді дебатів.

Окрім цього, в рамках проекту було презентовано нові правила участі у Дискусійному клубі.

Як відомо, тема патріотизму є надзвичайно актуальною. Сьогодні кожен з нас вважає себе патріотом та гідним громадянином своєї держави. А чи замислювались ви коли-небудь, що сучасна українська молодь все частіше піддається закордонному впливу. І це спостерігається у всьому: одязі, музиці, кіно, освіті тощо.

 

За оцінками експертів 90% продукції на ринку України є низькоякісним імпортом. Частка товарів українського виробництва в Україні за перше півріччя цього року, у порівняні з аналогічним періодом минулого року, знизилась на 3,7 відсоткових пункти і становить 60,3%.

Головним питанням «Діалогу» стало співставлення проблеми патріотизму з проблемою підтримки українського виробника.

Для проведення дискусії було запрошено найактивнішого дебатера СМОВ – Романа Молдована. Відповідно до формату, всіх учасників було поділено на дві групи: 1-а підтримувала українського виробника, а 2-а – закордонного. Кожна з груп висловлювала свою думку, стосовно наступних тем:

  • Що обирати продукти харчування іноземного чи українського виробництва?
  • Які автомобілі кращі?
  • Якість освіти в Україні та за кордоном?
  • Одяг та взуття – справа моди чи якості?

 

В ході запеклої дискусії було з’ясовано, що нажаль у нашому сучасному українському суспільстві кількість патріотів постійно зменшується. Багато людей під впливом економічної кризи, соціальних недостатків починають презирати сучасну державу.

 

- Сьогодні суспільством нав’язана думка про те, що продукти харчування та одяг іноземного виробництва – кращі, а ще освіту тепер модно здобувати закордоном. Вважаю, що у мене європейські погляди на життя. Усі ми вправі обирати те, що для нас краще. Особисто я вважаю себе патріотом. І де б я не була, мені не соромно сказати, що я з України!, - зазначає Тетяна Подолян.

 

Понад дві години учасники сперечались, що ж краще український чи закордонний виробник. Проте насамкінець усі зійшлись в одному твердженні, що аби бути дійсно патріотом України потрібно відчувати гордість за матеріальні та духовні досягнення свого народу, берегти їх характерні особливості, а також охороняти культурне надбання та захищати інтереси своєї громади.