Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Вінничани в Азербайджані зачарували європейську молодь українським гопаком

  • Posted on:  Середа, 20 червня 2012

На початку літа вінничани Ксенія Саніна та Микита Бахчеван стали учасниками міжнародного форуму «Великий шовковий шлях», що проходив у мальовничій столиці Азербайджану – м. Баку.

Відвідати даний форум стало можливо завдяки молодіжному проекту почесного голови Спілки молодіжних організацій Вінниччини Олександра Капітана – «Нова генерація».

Делегація учасників від України була сформована на найвищому рівні. Керівником делегації став Перший заступник голови Державної служби молоді та спорту України – Глущенко Сергій Вікторович. А учасниками форуму стали молоді парламентарі, професійний фотограф, художник, співаки та танцюристи.

Великий шовковий шлях протягом 2-х тисячоліть грав роль моста між різними цивілізаціями, вплинув на створення економічних, культурних, політичних, дипломатичних зв‘язків між державами.

 

Учасники форуму мали надзвичайно насичену програму, вони мали можливість відвідати як ряд круглих-столів, тренінгів та семінарів з молодіжної політики, так і продемонструвати колорит своєї країни.

Микита з Ксенією познайомили близько 20-ти країн-учасниць форуму з національним українським гопаком!

- Ніколи до цього не працювали з Ксенією в парі, але вийшло драйвово, з душею! Нам аплодували довго і стоячи, - ділиться враженнями Микита.

Він, до речі, займається танцями вже 12 років, і можна сміливо зазначити, що виступ української делегації був достойний, адже він привніс масу позитиву у ряд меланхолічних співочих номерів інших країн.

Окрім запальних танців, у перший вінничани стали учасниками конференції з молодіжної політики.

Кожна країна розповідала про досягнення у сфері молодіжної політики, ділилась власними напрацюваннями. Також обговорювались можливості співробітництва країн-учасниць форуму. Загалом головною метою обговорення стало покращення життя молоді у світі.

Не впустивши можливості, вінничанка презентувала іноземним учасникам проект Корпорація Успішних Людей (система неформальної освіти), який, на її думку, можна було б прекрасно реалізувати на міжнародному рівні.

- Після виступу до мене підходили молодіжні лідери з країн Сінгапуру, Грузії та Португалії та просили детальніше розповісти про даний проект. Приємно, що люди справді зацікавились і готові співпрацювати.

Наступного дня була підписана Бакинська декларація, на основі якої створилось об’єднання країн, що взяли участь у форумі та погодились на активне співробітництво з іншими країнами-учасницями.

- Найбільше за цей день запам’яталась фото- та художня виставка, на якій ми познайомились з працями молодих фотографів і художників різних країн, серед яких: Грузія, Азербайджан, Киргизстан, Казахстан, Таджикистан, Росія, Португалія, Сінгапур, Індія, Україна та багато інших, - згадує Ксенія.

На третій день «Великого Шовкового Шляху» відбувся гала-концерт на якому вінничани остаточно підкорили серця не тільки представників приймаючої країни, Азербайджану, а й делегацій з усіх країн.

- Безперечно, найцікавішим було спілкування з іноземцями. На жаль, ще раз переконались, що Україна в очах світу постає державою «нищого ґатунку» - це за умови, що її не ототожнюють з Росією! Тому довелось боротись з цими негативними стереотипами про рідну Батьківщину. Думаю, хоча б частково, але це нам вдалось, хоча б завдяки тому, що на фоні багатьох делегацій, українська на вечірках вела себе чи не найпристойніше за всіх, а під час конференції, виставки і концерту була найяскравішою!