Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Покоління «Нової Генерації» налагоджує міжкультурний діалог

  • Posted on:  Вівторок, 17 липня 2012

Не дивлячись на те, що надворі гаряча пора відпочинку та відпусток, молодь «Нової Генерації» продовжує розвивати свою діяльність, ще активніше від’їжджає на міжнародні навчання, тренінги та практики.

Цього разу студентка з Вінницького національного технічного університету – Тетяна Калугаряну налагоджувала міжкультурний діалог в Російській Федерації.

В період з 11 по 15 липня на території культурно-освітнього туристичного центру «Етносвіт» діяв міжнародний молодіжний табір «Діалог».

 

- Наразі проблема міжкультурного діалогу серед молоді є надзвичайно актуальною. Зокрема досить часто виникають проблеми на етнічному, культурному та національному рівні. Я навчаюся у Вінницькому національному технічному університеті, де окрім українців вчаться ще сотні студентів з різних країн світу. Тому доводиться бачити на власні очі проблеми з якими стикається молодь проживаючи і навчаючись в чужій країні. Міжнародний молодіжний табір «Діалог» спрямований на розвиток міжкультурного діалогу, він навчає молодь жити дружно, - ділиться враженнями Тетяна.

Цього року «Діалог» об’єднав представників різних етносів, що проживають на території Російської Федерації, країн СНД та Європи.

- Спілкуючись з молодими людьми з різних країн багато цікавого та корисного взяла для себе. Новими знаннями планую поділитися з друзями, знайомими та одногрупниками. З іноземними студентами дуже легко знаходити спільну мову. Більше того, ми разом намагаємось займатися активним громадським життям, спільно реалізовуємо молодіжні проекти», - зазначила учасниця міжнародного табору.

У програмі «Діалог» брали участь як російські, так і зарубіжні громадські організації. Проводилися майстер-класи присвячені питанням профілактики ксенофобії та етнічного екстремізму, міжетнічних відносин, ролі ЗМІ у зміцненні міжкультурного діалогу. Представникам організацій під час тренінгів давали можливість розповісти про свою діяльність.

Насичена програма, що включає в себе проведення тематичних майстер-класів, фестивалю культур, а також ярмарки організацій, подарувала кожному з учасників не тільки досвід міжкультурного спілкування, а й навчила працювати в команді, колективно мислити, проявляти ініціативу. Майстер-класи були орієнтовані на багатонаціональну групу табору.

- Ми шукали способи, як запобігти міжкультурним конфліктам; піднімали питання, пов’язані з особистісною та соціальною ідентифікацією, розробляли механізми взаємодії в молодіжному середовищі.

Табір не тільки здружив представників різних народів, але й допоміг побачити себе з іншого боку, структурувавши тим самим певну шкалу цінностей, які є загальними для всього людства, без урахування його національної, конфесійної, мовної та соціальної приналежності.

- Табір «Діалог» став для мене чудовим майданчиком, як для особистого, так і для професійного зростання. Хочу подякувати голові Спілки молодіжних організацій Вінниччини - Ользі Безпалько та керівнику проекту «Нова Генерація» - Олександру Капітану за надану можливість поїхати, побачити і навчитися.

Нагадаємо, що проект «Нова генерація» - це система міжнародних обмінів за допомогою яких активні та ініціативні молоді люди отримують нові можливості для самореалізації, унікальні знання та досвід, а також знайомляться з кращими світовими практиками у сфері молодіжної політики. Керівником проекту є Олександр Капітан – почесний голова Спілки молодіжних організацій Вінниччини.

Більш детальну інформацію про проект можна знайти за посиланням: http://vk.com/o.kapitan.