Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Вінниця Лідер серед Лідерів

  • Posted on:  Середа, 15 серпня 2012

Завдяки проекту «Нова генерація», вінничанам випала унікальна нагода поринути у навчальний процес Всеросійської школи «Лідер 21 століття», що відбулася із 5 по 10 серпня у Ростовській області.

Вперше за 10 років існування Всеросійської школи «Лідер 21 століття», на Донську землю з’їхались молоді активісти країн з усього СНД на Міжнародну зміну.

Проект був створений у Ростовській області молодіжною організацією «Донський Союз Молоді» за підтримки Міністерства Освіти і Науки Російської Федерації, Міністерства Спорту, Туризму і Молодіжної політики Російської Федерації.

 

Мета проекту - створення умов для розвитку соціально-активної, професійно компетентної молоді через ефективно працюючу систему студентського самоврядування.

На форумі зібрались 250 представників з України, Росії, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Абхазії, Південної Осетії.

Із Вінницької області до Росії вирушило 13 лідерів молодіжного проекту «Нова Генерація».

Проходило навчання у пансіонаті «Радуга» на березі Таганрозького заливу.

Весь тиждень пройшов під лозунгом «Если вы есть – будьте Первыми, Первыми, кем бы вы ни были...!» Завдання намагалися підвищити лідерський та управлінський потенціал молодої людини. Набуття учасниками конкретних знань, умінь і навичок в області психологічної, правової, педагогічної та економічної діяльності в студентських колективах. Створення умов для змістовного спілкування та обміну досвідом та звичайно ж підтримка студентської творчості.

Особливістю форуму стало те, що в перший день усіх учасників розбили на 11 інтернаціональних команд, які весь тиждень працювали, як єдине ціле.

Учасник форуму, голова комітету соціальної роботи та депутат Студентського Парламенту, вінничанин Микола Гнатюк в інтерв’ю зазначив:

«Поїздка була цікавою, продуктивною та досить насиченою. Сподобався сам формат проведення форуму, який включав в себе елементи гри та командної роботи. Кожна хвилина була розписана, навіть розваги теж були по плану. Досить жорсткі часові рамки на кожен із заходів, особливо це стосується вечірніх заходів, де за годину до початку потрібно було повністю придумати та поставити номер на тематику дня. Дали змогу зробити з зовсім незнайомих людей з різних країн та культур - один злагоджений колектив! На мою думку це просто чудо! Тому що кожен із нас є лідером в своїй країні і університеті, але всі працювали як єдине ціле і прислухалися один до одного».

Ще одна учасниця із Вінниці ділилась враженнями, Віолета Комаркова (Студентська рада ФЗЕМ, активістка Спілки молодіжних організацій Вінниччини) :

«Дуже щаслива, що потрапила на таке чудове дійство, як «Лідер 21 століття». Це чудові тренінги, майстер-класи. нові знайомства, розвиток своїх лідерських якостей та використання їх у команді. Ця школа допомогла мені відкрити щось нове у собі, познайомитись із цікавими людьми інших національностей та обмінятися із ними цікавим досвідом. Дуже рада, що в нас була дружня делегація, яка чудово показала Україну і Вінницьку область. Я не бачила жодного іноземця, який би погано відгукнувся про вінничан. Всі нас дуже полюбили і проводжали вигуками «Україна!». Дуже приємно, що нас так добре прийняли. Я вдячна організаторам, безпосередньо – Олександру Капітану, завдяки якому ми відвідали такий чудовий захід, чудовим кураторам та тренерам, які допомагали та навчали нас. Думаю, ця поїздка запам’ятається кожному учаснику!»

«Дуже класно коли, всю делегацію Вінниці впізнавали усі, і кажуть, що, так ви не тільки веселі хлопці, а й ще дуже освічені та всебічно розвинені люди, а як без цього, адже на лідері 21 століття, Вінницю представляли найактивніші молоді люди», - додав керівник делегації від Вінницької області Балацький Олексій.

Дуже важливий момент, це те, що програма будувалась на головних життєвих цінностях людини. Кожен день в школі проходив за тематикою: «День сім’ї» , «День здоров’я» , «День дружби та єдності» і так далі… Жодного заходу не було проведено без активної участі вінницької молоді, що ще раз підтвердило високий рівень наших хлопців і дівчат. А ті, хто залишився у своїх командах були їх лідерами та вели до перемоги у змаганнях з КВНу та спорту. Доречі саме вінницькі студенти перемогли та привезли до дому Кубок за 1-ше місце у змаганнях зі спорту!

Дуже сподобалося відношення усіх учасників форуму до делегації з України та зокрема з м. Вінниця, які весь час скандували: «Україна, Україна!» та з радістю запрошували українців в гості, а як може бути інакше, коли накрили такий стіл смакоти на презентації країн, фірмове українське сало, коровай, домашні огірочки та помідори, запашний мед та багато інших гостинців. Але не тільки традиційними стравами, танцями та піснями презентували рідну країну. Також на політичному ярмарку розповіли про студентське самоврядування та молодіжний рух на Вінниччині, а зокрема про Спілку молодіжних організацій Вінниччини, Студентський парламент Вінниччини, проекти «Нова Генерація» та «Корпорація успішних людей» - дані проекти викликали неабияку зацікавленість серед учасників форуму, вони підходили та більш детально знайомилися з ними.

Не менш важливим було те, що кожен мав змогу поспілкуватись на зустрічах з експертами в області студентського самоврядування, співробітниками Міністерства освіти та науки Росії, членами Ради, представниками федеральних і регіональних органів державної влади, громадськими діячами.

«Тільки найкращі і найпозитивніші емоції, знайомство з новими культурами, (міжкультурний діалог) - чого варті тільки були танці народів. Особисто для мене «Лідер 21 століття» - це відкриття нових можливостей, поглиблення старих знань та набуття нових; цінний досвід, та найголовніше це люди які назавжди залишаться у наших серцях. Почуття вдячності переповнює нас, коли згадуємо наших тренерів, вони були і є неперевершеними!!!» - висловилась учасниця форуму Олена Монастирська (депутат Студентського Парламенту Вінниччини, координатор Грантової комісії)

Найважливішим результатом проведених днів на форумі стали набуті знання та навички, а в підтвердження всі учасники отримали сертифікати про проходження Міжнародної школи «Лідер 21 століття». Та 15 грамот за активну участь у роботі школи , -і тільки Україна взяла 7 з них, що є важливим показником високого рівня самоорганізації та лідерських якостей вінничан.

Директор Міжнародної школи «Лідер 21 століття» Галина Олександрівна Школа сказала у своєму інтерв’ю: «Окреме «дякую» Україні за емоції, за те, що показали своїм прикладом, іншим учасникам, як потрібно злагоджено працювати. Тримати дисципліну та конструктивно вести дискусії на круглих столах та дебатах. Маємо надію побачити вінницьку команду у наступному році».

Арт-директор «Лідера 21» Руслан Володимирович Морозов з посмішкою промовив: «Вони молодці! Українська земля наділила своїх дітей сильною харизмою. Талановиті українці запалювали вогонь емоцій кожен вечір на показових виступах команд. Також, дуже допомогли у проведенні культурно-масових заходів.

А весь колектив тренерів, які з нами були нерозлучні увесь цей час – сказали, що обов’язково приїдуть на Вінниччину у гості! Чекаємо!»