Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Активісти СМОВ працювали над «дорожньою картою» на Україно-Азербайджанському Форумі

  • Posted on:  Субота, 09 листопада 2013

Форум об’єднав молодь України та Азербайджану, з метою оцінки існуючих на сьогоднішній день форм співпраці та розвиток нових, шляхом зміцнення міжнародних зв’язків у сфері молодіжної політики. Важливим аспектом при цьому є обмін досвідом та кращими практиками роботи молодіжних НГО на структурних органів влади.

Цього тижня Вінниця стала епіцентром молодіжних подій. На форум, що проходив з 6-8 листопада, з’їхались лідери молодіжних громадських організацій та студентського самоврядування, представники влади та засобів масової інформації України та Республіки Азербайджан. Протягом трьох днів учасники заходу разом з активістами СМОВ та депутатами СПВ ділились кращими практиками у сфері реалізації молодіжної політики, досвідом взаємодії молодіжних організацій із виконавчою владою та соціально-відповідальним бізнесом, а також зосередились на обговоренні форм співпраці між молодіжними організаціями.

 

Офіційне відкриття Форуму пройшло у Вінницькій обласній Раді. На відкриті були присутні заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, 1-й заступник голови обласної Ради Ігор Кревський, заступник міського голови Валентина Балицька, представник Міністерства молоді і спорту України Олеся Кравченко, Перший Секретар посольства Азербайджанської Республіки в Україні Субхан Гусейнлі, керівник представництва внутрішніх справ Азербайджанської Республіки в Україні Акбар Юсифов та керівник Головного управління молоді і спорту в місті Баку Рагіф Аббасов.

Зі вступним словом на відкриті виступила і заступник голови СМОВ – Алла Курбатова.

Для нас особливо приємний є той момент, що даний Форум проходить у нашому рідному місті. Адже громадська організація СМОВ досить тісно співпрацює з азербайджанськими молодіжними організаціями. У вересні минулого року ми підписали Декларацію Молодіжного Форуму громадянської освіти країн Східного Партнерства при Міністерстві молоді та спорту Азербайджанської Республіки. І активно працювали у напрямку налагодження співпраці. Вже протягом року до Республіки Азербайджан вирушили 10 активістів СМОВ для обговорення найактуальніших проблем молоді, таких як працевлаштування, гендерна рівність, бідність серед молоді. Ми сподіваємось, що даний Форум відкриє нам нові горизонти співпраці, - зазначає молодіжний лідер.

Після офіційної частини усі учасники Форуму перейшли до практичних дій.  Поділившись на три напрямки: громадські організації, представники влади та представники ЗМІ, розпочалась робота в групах над написанням документу, що стане основою для подальшої співпраці. Такий розподіл не став випадковим, адже саме ці три суб’єкти є головними у молодіжній політиці.

Напрацьовані результати представляли лідери груп, після чого було сформовано каскад документу. Фіналом першого дня став вечір в українському стилі. Гостей з Кавказу частували національними стравами та розважали справжніми козацькими танцями та народними піснями.

Перша частина другого дня розпочалась з продовження роботи над документом та обговорення найголовніших аспектів співпраці у сфері молодіжної політики. Усе відбувалось у форматі «світового кафе», де розглядались три головні етапи співпраці, а саме: реалії, можливості та перспективи.

Окремим моментом стало представлення кращих практик та ініціатив молодіжних організацій. Свою роботу презентували організації з Азербайджану, представники Донецької, Житомирської, Тернопільської областей. Вінницьку область представляли начальник відділу у справах молоді та туризму Вінницької міської Ради – Руслан Анфілов та заступник голови Спілки молодіжних організацій Вінниччини – Тетяна Подолян.

Прикладом однієї з найкращих та найбільш ефективних молодіжних ініціатив нашої області безперечно можна вважати - Студентський Парламент Вінниччини. Громадська організація СМОВ перша в Україні створила молодіжний аналог обласної Ради. Приємно, що за прикладом нашої області вже створені та успішно діють подібні консультативно-дорадчі органи у Чернівецькій та Донецькій областях. Вже сьогодні ми маємо домовленість про створення Студентського Парламенту і у Республіці Азербайджан, - зазначає заступник голови СМОВ Тетяна Подолян.

Ще одним приємним моментом для усієї делегації та активістів СМОВ став квест  «Знайомство з молодіжними організаціями області». Суть якого полягала у презентації місцевих форм роботи з молоддю. Активісти СМОВ зустрічаючи гостей із Азербайджану та різних куточків України, частували їх чаєм з печивом та співали народних пісень. Роман Молодован, Лідія Терпель та Наталія Чернега розповідали гостям про досягнення організації та кращі проекти. Гості нашого міста не стримували своїх емоцій та дякували за гостинність і тепло з яким їх зустрічали!

Кульмінацією Форуму і головною його частиною стала презентація роботи двох днів. Організатори Форуму, Управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації, представили резолюцію Україно-Азербайджанського форуму та нагородили усіх учасників сертифікатами.

На завершення делегація із Азербайджану подарувала українцям незабутній національний вечір зі співами, танцями та східними солодощами.