Ukrainian English Polish
Увійти

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Студентське кураторство в дії

  • Posted on:  Понеділок, 24 лютого 2014

На базі Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова успішно діє проект студентського кураторства. ВНЗ став першим у Вінницькій області та показав ефективний результат запровадження молодіжних ініціатив.

 

Проблема активізації та залучення молоді до студентського та суспільного життя є чи найактуальнішою у молодіжному середовищі. З цією проблемою щороку зіштовхуються органи студентського самоврядування і студентські профспілки, а також керівництво вищих начальних закладів нашої області.

Саме тому, у 2012 році депутати Студентського Парламенту Вінниччини активно перейнялись вирішенням цієї проблеми. Аксіомою даного питання вважається ідея, що працювати потрібно насамперед з першим курсом, оскільки для них вступ до університету – перший крок у «доросле життя». Виходячи з цього студентські парламентарі і вирішили започаткувати мережу студентського кураторства у вищих навчальних закладах Вінницької області.

 

Вже у 2013 році проект «Студентське кураторство» стартував на базі Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова та став «пілотною» версією проекту, аби врахувати усі переваги та недоліки даної студентської ініціативи.

Голова Студентського Парламенту Вінниччини – Дмитро Слободянюк взяв на себе відповідальність у запровадженні студентського кураторства. І вже в перший рік проект дав свої результати. Його учасниками стали Вікторія Дмитренко, Дмитро Погорілий, Тарас Гайдук, Олександр Тарамбула, які наразі є активними молодіжними лідерами, депутатами Студентського Парламенту Вінниччини та членами інших молодіжних громадських організацій області.

Окрім того, проект «Студентського кураторства» дозволив підтягнути та направити студентів у навчальному процесі, підказати як раціонально проводити вільний час, де займатися спортом або ж отримувати задоволення від занять художньою самодіяльністю.

Вже з нового 2014 року за реалізацію даного проекту взявся колишній вихованець студентського кураторства, а наразі заступник голови Студентського Парламенту Вінниччини – Дмитро Погорілий. Завдяки його ініціативі учасниками проекту стали 28 студентів 4-6 курсів, які є одними з найкращих у ВНЗ, а це: члени наукового товариства,  старости груп, профорги курсів, спортсмени, актив художньої самодіяльності, депутати СПВ і т.д.

Цього року, через пізній старт кураторства, проект охопить медичний факультет №1 першого курсу. Сподіваюсь на якісний та кількісний результат, адже його ми побачимо вже після літньої сесії, - зазначає Дмитро.

Обрання куратора для групи відбувається демократичним шляхом. Кожен куратор заповнює анкету, яку оргкомітет поміщає у конверт. У випадковому порядку старости груп витягують вподобаний ними конверт та отримують свого куратора. Після цього відбувається обмін контактами між куратором і старостою, та початок ефективної роботи з кожним студентом групи.                     

Проект «Студентське кураторство» у Вінницькому національному медичному університеті реалізовується за підтримки ректорату університету та декану медичного факультету №1 Шевчука Ю.Г., а також впровадженню даного проекту сприяє голова профкому Довгань О. В. та його заступник Шаповал І. В.

Як керівник проекту «Студентське кураторство» – Дмитро Погорілий покладає сподівання на те, що проект стане гарним прикладом для започаткування подібних на базі всіх інших ВНЗ нашої області. Саме тому, будучи заступником голови СПВ, Дмитро сприятиме залученню максимальної кількості активної молоді до реалізації цієї студентської ініціативи.

Вже сьогодні, перед важким для всіх студентів періодом – початком літньої сесії, студентські куратори активно включаються до роботи. Аби популяризувати проект серед студентів організаторами проекту було відзнято промо ролик, учасниками якого стали найвідоміші студенти-куратори минулого року та студенти 2-го курсу в яких минулого року розпочалося кураторство.

Оргкомітет проекту «Студентське кураторство» вдячні за підтримку та допомогу відео-виробникам FLAVA (https://vk.com/flavaproduction) та Tasty Vision (https://vk.com/tasty_vision).